I helgen ble det spilt kamper på tre plasser og fire serier. Totalt var det 21 kamper og det må vel være et nytt Nord-Norskt innebandyrekord? Bodø sikret minst andreplass i 2. divisjon Troms/Nordland og vet nå at de ikke trenger å møte Harstad IBK i sin sluttspill-gruppe.

I Finnmarkshallen vant Alta toppoppgjøret mot Karasjok og tok et ordentligt grep om førsteplassen i serien.

Den store bomben var Harstads 23–3 mot BK 9000, et ordentligt styrkebevis av regionens mest meriterte klubb. Her følger alle kampfakta med blandt annet målscorere av 280 mål – et tall som vel også må være helgrekord?

Kampfakta

2. DIVISJON FINNMARK

KARASJOK IBK – ALTA IBK 4–8 (1–2, 2–4, 1–2)
Poeng Karasjok: Jarkko Länsman 2+1, Juha Valle 2+0, Teemu Nieminen 0+1, Aslak Uula Niittyvuopio 0+1.
Poeng Alta: Peter Holmlund 1+2, Kim-André Engseth 0+3, Sander Østlyngen 2+0, Torje Veibakken 2+0, Pål Langseth 0+2, Benjamin Riise 1+0, Mads Mienna 1+0, Anton Åkerström 1+0.
Utvisninger: Karasjok: ingen. Alta 2×2 min (Benjamin Riise og Pål Langseth)
Dommere: Svein Ole Sandvik og Nils Runar Hætta.

HF INNEBANDY – KAUTOKEINO IL 13–9 (2–3, 4–3, 7–3)
Poeng HF: Antti Nissila 3+3, Therese Hjelde Pettersen 4+1, David H Pettersen 2+2, Franz Møller 1+1, Anders Svendsen 1+0, Anders Svendsen 1+0, Linn Marit Hermansen 1+0, Kristoffer Hansen Leistad 1+0, Kine Karoliussen 0+1, Aksel Sandvoll 0+1
Poeng Kautokeino: Markus Ojala 2+4, Ole Martin Heætta 3+1, Nils Olaf Eira Hætta 2+0, Ole Johan Eira 1+0, Nils Runar Hætta 1+0.
Utvisninger: HF 2×2 min (Therese Hjelde Pettersen og Kristoffer Hanssen Leistad). Kautokeino 3×2 min (Ole Martin Hætta, Svein Ole Sandvik og Ole Anders Skum)
Dommere: Jon Henrik Valkeapää og Josef Lindbæk.

BILLEFJORD IL – ALTA II 3–8 (0–3, 1–1, 2–4)
Poeng Billefjord: Rune Skanke 2+0, Simon Borch 1+1, Marit Bjøkli 0+1.
Poeng Alta: Stig Rune Hansen 1+2, Emils Zukovs 2+0, Vladislav Rodionov 2+0, Mattias Hansen 0+2, Marius Bakkehaug 1+0, Pål Magnus Kvernmo 1+0, Josef Lindbæk 1+0
Utvisninger: Billefjord: ingen. Alta: 2×2 min (Simen Kolbu og Emils Zukovs).
Dommere: Franz Møller og Kristoffer Hansen Leistad.
Tilskuere: 35.

KARASJOK IBK – KAUTOKEINO IL 11–7 (4–2, 6–4, 11–7)
Poeng Karasjok: Aslak Uula Niittyvuopio 4+4, Jarkko Länsman 4+1, Ailu Guttorm 2+0, Juha Valle 0+2, Teemu Nieminen 1+0, Andreas Mäki 0+1, Jan-Kristian Rasmus 0+1.
Poeng Kautokeino: Ville Söderbaum 3+0, Ole Martin Hætta 2+1, Nils Olaf Eira Hætta 1+1, Ole Johan Eira 0+2, John Mikkel Buljo 1+0, Ole Anders Skum 0+1, Nils Runar Hætta 0+1.
Utvisninger: ingen.
Dommere: Josef Lindbæk og Jon Henrik Valkeapää.
Tilskuere: 26.

ALTA IBK – HF INNEBANDY 13–3 (4–0, 3–2, 6–1)
Poeng Alta: Mads Mienna 2+2, Torje Veibakken 3+0,Kim-André Engseth 3+0, Sander Østlyngen 1+2, , Peter Fahlström 2+0, Tor-Even Mikalsen 1+0, Anton Åkerström 1+0, Peter Holmlund 0+1, Benjamin Riise 0+1, David Tran 0+1.
Poeng HF: Aksel Sandvoll 1+0, Therese Hjelde Pettersen 1+0, Franz Møller 1+0, Kristoffer Hansen Leistad 0+1, Antti Nissila 0+1.
Utvisninger: Alta 2×2 min (Max Andersson og Anton Åkerström). HF: 2×2 min (Maiken Johnsen og Anders Svendsen).
Dommere: Teemu Nieminen og Jan-Kristian Rasmus.
Tilskuere: 50.

2. DIVISJON TROMS/NORDLAND

BODØ IBK – NARVIK MALMERS 7–1 (2–1, 0–0, 5–0)
Poeng Bodø: Halvard Pettersen 2+2, Magnus Lande 1+1, Markus Fosseli 1+1, Lars Gommerud 1+0, Morten Hoset 1+0, Hans Olav Aakre 1+0, Johanna Ragnarsson 0+1, Dani Birkeland 0+1.
Poeng Narvik: Bård Heitmann 1+0, Vegard Sørensen 0+1.
Skudd: 48–9 (12–5, 17–3, 19–1)
Utvisninger: Bodø 2×2 min (Dani Birkeland og Lars Gommerud)
Dommere: Eskil Johansen og Tobias Paulsen.

BODØ IBK – SØRFOLD/HAMARØY 10–4 (1–1, 4–1, 5–2)
Poeng Bodø: Dani Birkeland 3+3, Morten Hoset 2+1, Markus Fosseli 2+1, Magnus Lande 1+1, Hans Olav Aakre 1+1, Mikael Pedersen 0+2, Lars Gommerud 1+0.
Poeng Sørfold: Tobias Paulsen 2+1, Andreas Paulsen 1+1, Eskil Johansen 1+0, Glenn Paulsen 0+1.
Utvisninger: Bodø 2×2 min (Mikael Pedersen og Dani Birkeland). S/H: Glenn Paulsen, Eskil Johansen, Andreas Paulsen.
Dommere: Gro Mikaelsen og Mikael Karlholm.

TSI INNEBANDY – HARSTAD IBK 2–10 (0–4, 0–4, 2–2)
Poeng TSI: Kristoffer Lysberg 1+0, Martin Johansen og 1 selvmål av Harstad.
Poeng Harstad: Tuomo Manninen 6+0, Toms Kirmužs 2+0, Tom Bakken 1+1 Kristian Wahl 1+1.
Utvisninger: TSI 2×2 min (Jørgen Bakkehaug 4 min). Harstad 3×2 min (Nicolai Christensen, Kristian Wahl og Erling Dahl)
Dommere: Tom Vegard Markussen og …

BK 9000 – HARSTAD IBK 3–23 (0–4, 1–12, 2–7)
Poeng BK 9000: Ole Åsli 2+0, Pablo Vargas 1+1 Petter Orheim 0+1.
Poeng Harstad: Toms Kirmužs 6+3, Mika Heikurainen 2+6, Kristian Wahl 2+4, Mark Klausen 4+1, Tuomo Manninen 3+2, Erling Dahl 3+1, Espen Myrvang 2+2, Nicolai Christensen 0+4, Espen Henningsen 1+0.
Utvisninger: BK 9000: 3×2 min + 1×5 min (Petter Orheim 9 min, Nils Bakkehaug 2 min). Harstad 2×2 min (Tom Bakken og Mark Klausen 2 min).
Dommere: Jarle Heitmann og Matti Evensen.

TSI INNEBANDY – HARSTAD II 11–3 (4–1, 4–1, 3–1)
Poeng TSI: Kristoffer Lysberg 3+2, Johannes Martola 2+3, Dag Christian Pettersen 2+1, Håvard Fause 2+1, Sivert Mathisen 2+0, Einar Kjevik Øien 0+1, Martin Johansen 0+1, Kristian Aleksandersen 0+1, Ørjan Forfang 0+1.
Poeng Harstad: Rune Johansen 1+1, Jørgen Heitmann 1+0, Mika Heikurainen 1+0, Espen Henningsen 0+1, Ole Kristian Johansen 0+1.
Utvisninger: TSI: ingen. Harstad: 1×2 min (Mika Heikurainen).
Dommere: Tom-Vegard Markussen og Stig Normann.

BK 9000 – HARSTAD II 9–7 (2–2, 3–1, 4–4)
Poeng BK 9000: Kenneth Henriksen 4+0, Ole Åsli 2+2, Petter Orheim 1+2, Pablo Vargas 1+1, Nils Bakkehaug 0+2, Frode Lyngmo 1+0.
Poeng Harstad: Mika Heikurainen 2+1, Fredrik Johansen 2+0, Jørgen Heitmann 2+0, Ole-Kristian Johansen 1+0, Gyrd Harstad 0+1, Mark Klausen 0+1.
Utvisninger BK 9000: 1×2 min (Nils Bakkehaug). Harstad II: 2×2 min (Gyrd Harstad 4 min).

3. DIVISJON TROMS/NORDLAND

BODØ IBK II – SØRFOLD/HAMARØY II 8–1 (1–1, 5–0, 2-0)
Poeng Bodø: Emil Kristiansen 3+2, Ivar Jakobsen 2+1, Magnus Hansten 2+0, Stian Lande 1+0.
Poeng S/H: Eskil Johansen 1+0.
Skudd: 37–19 (8–4, 14–6, 15–9)
Utvisninger: Bodø: ingen. S/H: 1×2 min (Tobias Paulsen).
Dommere: Gro Mikaelsen og Mikael Karlholm.

SØRFOLD/HAMARØY II – NARVIK MALMERS II 2–9 (1–2, 1–2, 0–5)
Poeng S/H: Johanne Steinmo Solvaag 1+0, Morten Karlsen 1+0.
Poeng Malmers: Ronny Pettersen 1+2, Bård Heitmann 1+2, Sindre Andreassen 1+1, Said Omar 1+1, Anders Henriksen 1+0, Aleksander Remman 1+0, Gustav Dahl 1+0, Abdi Abdulahi 1+0
Skudd: 13–31 (5–11, 6–10, 2–10)
Utvisninger: S/H: 1×2 min (Thea Lievseth). Narvik: 1×5 min + kampstraff: Spillere ikke registrert på kampskjema av svensk trener som ikke vil ha navnet på siden…
Dommere: Roy Mikaelsen og Bjørn Huge.

NARVIK MALMERS II – BODØ IBK II 7–5 (1–2, 4–0, 2–3)
Poeng Narvik: Torben Hjuring 3+2, Vegard Sørensen 2+2, Andreas Hestdahl 2+1, Gustav Dahl 0+1, Aleksander Remman 0+1.
Poeng Bodø: Bjørnar Opsjøn 0+3, Ivar Jakobsen 1+0, Lars Petter Rekkedal 1+0, Cato Johansen 1+0, Arnulf Herland 1+0, Emil Kristiansen 1+0, Magnus Hansten 0+1.
Skudd: 19–16 (4–6, 9–3, 6–7)
Utvisninger: Narvik: ingen: Bodø 2×2 min (Lars Petter Rekkedal og Magnus Hansten)
Dommere: Roy Mikalsen og Bjørn Huge.

BODØ III – SØRFOLD/HAMARØY II 9–8 (4–4, 3–2, 2–2)
Poeng Bodø: Johanna Ragnarsson 4+2, Kristine Monsen 3+2, Kristine Maarnes 1+1, Aase Kristiansen 1+0, Sigrid Kosnes 0+1, Renata Vesela 0+1.
Poeng S/H: Andreas Paulsen 3+4, Tobias Paulsen 3+2, Thea Lievseth 1+1, Sara Høivaag 1+0, Mathilda Lievseth 0+1.
Utvisninger: Bodø 1×2 min (Kristine Monsen). S/H: 2×2 min (Marita Einarsen og Magnus Lievseth)
Dommere: Tor Håkon Johansen og Gro Mikaelsen.

TSI INNEBANDY II – HARSTAD III 3–2 (0–1, 1–0, 2–1)
Poeng TSI: Tanita Brpc Kristensen 2+0, Jon Simonsen 1+0, Ida Rønningen 0+1, Bjarne Høyland 0+1, Markus Søreng 0+1.
Poeng Harstad: Karl Höijer 1+0, Martin Eriksen 1+0, Ketil Thomassen 0+1.
Utvisninger: 4×2 min, uklart hvor mange per lag.
Dommere: Kevin Bachmann og Martin Johansen.

BK 9000 II – HARSTAD III 6–4 (0–0, 2–3, 4–1)
Poeng BK 9000: Espen Norum 4+0, Lasse Bjørn 1+1, Kevin Bachmann 1+0, Frode Lyngmo 0+1, Henrik Helland 0+1.
Poeng Harstad: Håkon Claussen 1+0, Martin Gabrielsen 1+0, Gyrd Harstad 1+0, Jørgen Heitmann 0+1, Leon Karlsen 0+1 og 1 selvmål av BK 9000.
Utvisninger BK: 1×2 min (Espen Norum). Harstad: 1×2 min (Ståle Orseth)
Dommere: Jon Somby og Jonas Borg.

HARSTAD III – TSI II 2–8 (0–1, 1–5, 1–2)
Poeng Harstad: Håkon Claussen 1+1, Martin Eriksen 1+0, Leon Karlsen 0+1.
Poeng TSI: Markus Søreng 2+1, Kevin Effah 2+0, Bjarne Høyland 1+1, Ørjan Forfang 1+0, Jarle Thunestvedt 1+0
Jon Simonsen 1+0, Armand Raknerud 0+1, Tanita Broch Kristiansen 0+1
Utvisninger: Harstad 2×2 min (Gyrd Harstad, Martin Gabrielsen). TSI: 3×2 min (Jarle Thunestvedt 4 min, Ørjan Forfang)
Dommere: Kevin Bachmann og Jørn Henriksen.

U16

BODØ IBK – NARVIK MALMERS 4–10 (2–2, 0–3, 2–5)
Poeng Bodø: Thomas Lai 3+0, Kristine Maarnes 1+0, Emil Erikstad 0+1, Harun Cetin 0+1, Lars Jamtli 0+1, Vetle Lien 0+1.
Poeng Narvik: Gustav Dahl 1+6, Anders Henriksen 2+1, Sindre Andreassen 2+0, William Røsås 2+0, Aleksander Remman 1+1, Abdi Abdulahi 1+1.
Skudd: 14–34 (4–10, 5–7, 5–17)
Utvisninger: Bodø: ingen. Narvik 2×2 min (Gustav Dahl og Abdi Abdulahi)
Dommere: Viktoria Jamtli og Mikael Karlholm.

NARVIK MALMERS – BODØ IBK 10–1 (6–0, 4–1)
Poeng Narvik: Sindre Andreassen 3+3, Vegard Sørensen 4+0, Gustav Dahl 3+1, Aleksander Remman 0+1, William Røsås 0+1.
Poeng Bodø: Thomas Lai.
Utvisninger: Narvik: 1×2 min. Bodø: 1×2 min.
Dommere: Bjørn Huge og Mikael Karlholm.

U14

HARSTAD IBK – TROMSØ IBK/BK 9000 7–5 (2–0, 0–3, 5–2)
Poeng Harstad: Håkon Claussen 3+1, Christoffer Larsen 3+0, Leon Karlsen 1+2, Lillian Kleven 0+2, Ståle Orseth 0+1.
Poeng TIBK/BK: Isak Salomonsen 3+1, Eirik Edvartsen 1+2, Sigrid Ryeng 1+0, Ådne Solheim 0+1.
Utvisninger: ingen.
Dommere: Kristian Aleksandersen og Jarle Thunestvedt.