Harstad er ostoppbare for tiden. Lørdag var man på dagstur til Narvik og slo vertene med 14–2 etter 9–0 i andre periode – hvorav 6 mål på 2 minutter og 45 sekunder!

I Hammerfest var det kamper i 2. divisjon Finnmark Alta tok sin 7. strake seier. Karasjok vant dobbelt og er nå på samme poeng som Alta med en kamp mer spilt.

I 3. divisjon i Troms/Nordland har Kristian Meier (bildet) og hans Senja IBK fortsatt kun et tap og forfolger Narvik Malmers II i tabellen.

Kampfakta

2. DIVISJON FINNMARK

HF INNEBANDY – KARASJOK IBK 3-9 (0–3, 1–5, 2–1)
Poeng HF:
Stian Lund Johansen 1+1, Fredrik Kjenne 1+0, David Hjelde Pettersen 1+0, Therese Hjelde Pettersen 0+1, Antti Nissela 0+1.
P
oeng Karasjok: Juha Valle 5+0, Jarkko Länsman 1+3, Ailo Guttorm 2+1, Jarkko Valle 1+2, Stigo Holm 0+1, Teemu Meminen 0+1.
Utvisninger HF: 1×2 min (Aksel Sandvoll). Karasjok: 1×2 min (Juha Valle)
Dommere: Josef Lindbæk og Vladisav Rodionov.

KAUTOKEINO IL – ALTA IBK II 5–14 (1–6, 2–0, 2–8)
Poeng Kautokeino: Ville Søderbaum 3+0, Henrik Eira 1+2, Jon M. Buljo 1+2, Sondre Sandvik 0+1.
Poeng Alta: Sander Østlyngen 10+3, Tor Even Mikalsen 2+5, Mathias Hansen 0+2, Josef Lindbæk 1+0, Lars B. Pettersen 1+0, Andreas Iversen 0+1, Robert Andersen 0+1.
Utvisninger Kautokeino: Ingen. Alta: 1×2 min (Robert Andersen)
Dommere: Marit Bjørkli og Rune Skanke.

BILLEFJORD IL – ALTA IBK 4–15 (1–4, 2–5, 2–6)
Poeng Billefjord: Ørjan Langsholt 2+0, Rune Skanke 1+1, Mathias Mjelae 1+0, Simon Borch 0+1, Kristin Hornseth 0+1.
Poeng Alta: Sander Østlyngen (9+0), David Tran (1+0), Benjamin Riise (3+1), Vladisav Rodisov (1+0), Tor Even Mikalsen (1+3), Pål Kvernmo (0+5), Stig Rune Hansen (0+1), Josef Lindbæk (0+2).
Utvisninger Billefjord: 5×2 (Lars Stensvold, Thomas Andre Strømeng, Abbas Josepi, Simon Borch, Rune Skanke. Alta 4x2min (David Tran 2 min, Josef Lindbæk og Vladislav Rodionov.
Dommere: Franz Møller og Kristoffer Hansen Leistad

HF INNEBANDY – BILLEFJORD IL 12–3 (3–0, 4–0, 5–3)
Poeng HF: Antti Nissela 3+4, Stian Lund Johansen 2+2, Aksel Sandvoll 2+2, Chris Ove Thomassen 2+0, David Hjelde Pettersen 1+1. Therese Hjelde Pettersen 1+0, Fredrik Kjenne 1+0,
Poeng Billefjord: Mathias Mjelde 2+0, Kristin Hornseth 1+1, Thomas Strømeng 0+1.
Utvisninger HF: 1×2 min (Chris Ove Thomassen). Billefjord: 2×2 min (Rune Skanke OG Anne Britt Larsen)
Dommere: Jan Kristian Rasmus og Teemu Nieminen.

KARASJOK IBK – ALTA IBK II 11–1 (4–1, 3–0, 4–0)
Poeng Karasjok: Juha Valle 5+1, Jarkko Länsman 0+6, Ailu Guttorm 2+1, Stigo Holm 2+0, Jarkko Valle 2+0, Teemu Nieminen 0+2.
Poeng Alta: Mathias Hansen 1+0, Tor Even Hansen 0+1.
Utvisninger Karasjok 1×2 min (Jarkko Länsman). Alta 1×2 min (Tor-Even Hansen).
Dommere: Franz Møller og Kristoffer Leistad


2. DIVISJON TROMS/NORDLAND

NARVIK MALMERS IBK – HARSTAD IBK 2–14 (1–2, 0–9, 1–3)
Poeng Narvik: Torben Hjuring 1+1, Petter Opshaug 1+0, Andreas Hestdahl 0+1.
Poeng Harstad: Mika Heikurainen 1+5, Toms Kirmuzs 3+3, Rune Johansen 4+0, Ritvars Berzins 2+1, Espen Henningsen 1+2, Nicolai Christensen 1+2, Cato M Hofsøy 2+0, Tuomo Manninen 0+1.
Skudd: 20–55 (5–21, 4–23, 7–11)
Utvisninger: Narvik 2×2 min (Bård Heitmann og Said Omar). Harstad 1×2 min (Mika Heikurainen).
Dommere: Bjørn Huge og Mikael Pedersen

NARVIK MALMERS IBK – HARSTAD II 14–5 (5–0, 3–1, 6–4)
Poeng Narvik: Petter Opshaug 5+0, Isak Mikaelsen 3+2, Ronny Pettersen 0+5, Torben Hjuring 2+2, Andreas Hestdahl 1+2, Vegard Sørensen 2+0, Said Omar 0+1.
Poeng Harstad: Mika Heikurainen 3+2, Ole Kr. Johansen 1+0, Ståle Orseth 1+0, Thorstein Thomassen 0+1.
Skudd: 51–19 (17–5, 13–6, 21–8)
Utvisninger: Narvik: 1×2 min (Andreas Hestdahl). Harstad: ingen.
Dommere: Tanita Kristiansen og Frederik Elvebakk.


3. DIVISJON TROMS/NORDLAND

NARVIK MALMERS II – HARSTAD III 10–4 (2–0, 3–2, 5–2)
Poeng Narvik: Gustaf Dahl 5+1, Isak Mikaelsen 2+1, Vasko Jovison 2+1, Said Omar 0+3, Aleksander Remman 1+1, Bård Heitmann 0+2, Abdi Hassan 0+1.
Poeng Harstad: Idar Evenstad 2+0, Martin Eriksen 1+0, Gyrd Harstad 1+0, Ståle Opseth 0+1, Håkon Clausen 0+1, Ketil Thomassen 0+1.
Utvisninger: ingen.
Dommere: Tor Håkon Johansen og Gro Mikaelsen.

SENJA IBK – BODØ IBK II 19–5 (6–3, 5–1, 8–1)
Poeng Senja: Ken Ruben Villseth 4+7, Iris Bjørnstad 7+2, Kristian Meier 2+5, Cato Simonsen 2+2, Viktor Lavik 2+1, Vegard Stangnes 0+1.
Poeng Bodø: Bjørn Huge 2+0, Thomas Lai 2+0,Arnulf Herland 1+0, Emil Eken 0+1, Mikael Pedersen 0+1.
Skudd: 26–9 (6–4, 8–4, 12–1)
Utvisninger: Senja 1×2 min (Cato Simonsen). Bodø: ingen.
Dommere: Ole Petter Anfinsen og Nicolai Christensen.

TSI INNEBANDY II – BODØ IBK III 0–3 (0–1, 0–2, 0–0)
Poeng Bodø: Johanna Ragnarsson 1+1, Thomas Lai 1+0, Renata Vesala 1+0, Emil Eken 0+1.
Skudd: 15–13 (5–5, 5–4, 5–4)
Utvisninger: TSI: 2×2 min (Jon Simonsen og Tanita Kristiansen). Bodø: 1×2 min (Maren Sivertsen)
Dommere: Kim Rune Solstad og Kristian Meier.

SENJA IBK – HARSTAD III 13–5 (5–1, 3–3, 5–1)
Poeng Senja: Viktor Lavik 5+2, Iris Bjørnstad 4+3, Kristian Meier 2+2, Cato Simonsen 2+0, Vegard Stangnes 0+2.
Poeng Harstad: Hakon Clausen 2+1, Thorstein Thomassen 1+2, Leon Karlsen 1+0, Ståle Orseth 1+0, Ketil Thomassen 0+1.
Skudd: 38–13 (18–3, 9–6, 11–4)
Utvisninger: ingen.
Dommere: Kevin Bachmann og Andreas Hestdahl.

BODØ IBK – TSI INNEBANDY II 4–3 (0–1, 1–0, 3–2)
Poeng Bodø: Thomas Lai 2+0, Johanna Ragnarsson 1+1, Marthe Løngaard 1+0. Emil Eken 0+1.
Poeng TSI: Ørjan Forfang 2+0, Jon Simonsen 1+0, Jørgen Bakkehaug 0+1, Markus Søreng 0+1.
Skudd: 19–26 (3–3, 8–7, 8–16)
Utvisninger: Bodø 3×2 min (Maren Sivertsen 4 min, Emil Eken 2 min). TSI: 3×3 min (Jørgen Bakkehaug 6 min).
Dommere: Gro Mikaelsen og Tor Håkon Johansen.

NARVIK MALMERS II – BK 9000 II 10–4 (4–2, 3–0, 3–2)
Poeng Narvik: Torben Hjuring 5+3, Petter Opshaug 4+1, Gustav Dahl 0+4, Andreas Hestdahl 1+0.
Poeng BK 9000: Frode Lyngmo 2+1, Lasse Andre Bjørn 1+0, Kevin Bachmann 1+0, Daniel Holm 0+1, Fredrik Ousland 0+1.
Skudd: 34–30 (14–12, 13–10, 7–8)
Utvisninger: Narvik: 1×2 min (Andreas Hestdahl). BK 9000: 2×2 min (Frode Lyngmo og Pål Skogsrud).
Dommere: Kristian Meier og Vegard Stangnes.